Biz Kimiz

              Eskişehir’de bilişim ve yazılım sektöründe 1997 yılında var olmaya başlayan ve talep doğrultusunda 2002 yılında Bursa'da şahıs firması olarak kurulan ve devamında 2005 yılında da Bursa’da AYRO markası ile şirketleşen sonrasında Eskişehir'de şube açan Türk Yazılım ve Bilişim şirketiyiz.

            AYRO Bilişim Türk Yazılım devlerinin güçlü rekabet dönemlerinde başarılı çalışmaları ile gücünü sektörde kanıtlamış olan VEGA Yazılımın 8 ilde çözüm ortağıdır. Bursa, Eskişehir, Yalova, Balıkesir, Çanakkale, Bilecik, Kütahya ve Afyonkarahisar illerinde kurulu bulunan yaygın ve yerel bayileri ile ticari yazılımlarda yabancı firmalarla rekabet etmekte olan Ayro Bilişim bünyesinde 14 kişi ile teknik çözümler sunmaktadır. Bayi ağı ile birlikte Türk Yazılımının bölgede ki en yaygın çözüm adresi olan Ayro Bilişim, ortalama 40 bayi ve 250 civarında bilişim ve yazılım uzmanı ile Türkiye’nin teknoloji istihdamını sağlamakta ve sektör dinamiklerine hizmet sunmaktadır.

            Türkiye’nin son dönemde geçirdiği zorlu dönemde yerli yazılım şirketlerinin hızla yabancılaşmasına rağmen halen daha yerli yazılım markası olarak tek kalan ve hiçbir yabancı ortağı bulunmayan tek milli yazılım şirketi VEGA YAZILIM ile Türkiye Cumhuriyeti sınırlarını aşarak yurt dışı hizmetlerini başarıyla sürdürmektedir. Azerbaycan başta olmak üzere Türki Cumhuriyetler ile bağlarını güçlendiren VEGA Yazılımın en güçlü çözüm ortağı olan AYRO Bilişim aynı zamanda sektöre çok sayıda personel yetiştirmekle birlikte hizmet bölgesinde 4 bin civarında kurumsal müşterisi ve KOBİ firmaları ile muhasebe, barkod sistemleri mağazacılık uygulamaları, restoran uygulamaları alanında çözüm merkezi konumunda 20 yıllık sektör tecrübesine sahiptir.
 
     AYRO Bilişim teknoloji alanında VEGAGRUP YAZILIM, ENPOS, VERA, INGENICO, HUGIN, INTERPOS, CAS, DENSI, OLIVETTI, DIGI gibi teknoloji ürünlerinin yetkili servis ve satış bayisidir.